Главная » 2009 » Март » 27 » Біатлонний КС. Семеренко - п’ята в спринті
18:00
Біатлонний КС. Семеренко - п’ята в спринті

Віта Семеренко вкотре підтвердила реноме лідера збірної. Фото: Reuters

У Ханти-Мансійську завершився жіночий спринт, в якому сенсаційно перемогла німкеня Тіна Бахманн. Українка Віта Семеренко, програвши 34.4 секунди фінішувала на п’ятій сходинці

Швидкісна гонка на 7,5 кілометрів вже з перших хвилин стала захоплюючим дійством. Адже з самого початку було за ким спостерігати. Маємо на увазі українку Олену Підгрушну, яка пішла під стартовим другим номером, і норвежку Тору Бергер (№6), і претендента на «Малий кришталевий глобус» - німкеню Магдалену Нойнер (7). Хоча, чого гріха таїти, будь-яка спортсменка з 52 стартувавших, могла стати переможницею останнього спринту в сезоні. Сенсаціям у біатлоні є місце. Це підтвердили вчора чоловіки. Та й сьогодні не обійшлося без сенсації…

Першою, хто чисто відстрілявся на першому вогневому рубежі стала німкеня Мартіна Бек. Одразу ж за нею всі мішені закрила й наша Олена Підгрушна. Але Оленка програла Мартіні 10 секунд. Однак сам факт чистої стрільби українки втілював сподівання на збереження Україною четвертого місця в Кубку націй. Щоправда, норвежки Тора Бергер та Боневе-Свендсен були трохи швидшими за Підгрушну. Але лідерство після стрільби лежачи на певний час захопили… Магдалена Нойнер!

Уявіть собі… Нойнер по трасі обійшла Бергер! І це їй коштувало… двох промахів на «стійці»! Та й Бергер, як наша Підгрушна, одного припустилася… Навіть з двома промахами Лєна Нойнер пішла з кращим часом, ніж у семи спортсменок, які відстрілялися а 2 стрільбі. Її час могла покращити Боне-Свендсен, але й норвежка заробила два кола штрафу. І саме час Нойнер доволі тривало був орієнтиром для всіх.

Антисенсацію на першому вогневому рубежі створила лідер Кубку світу Хелена Йонссон, припустившись двох промахів! А це означало, що вона може «подарувати» Нойнер перемогу в заліку спринтів.

Скільки було радощів на обличчі Сімони Хаусвальд, коли та пішла з другої стрільби із «нулем». Адже саме вона стала лідером у гонці, виграючі у Нойнер 28 секунд. Ну, а на третю сходинку після стійки вийшла росіянка Анна Булигіна.

Валя Семеренко, на жаль, не показувала ні швидкості, ні влучності, припустившись по одному промаху на двох рубежах. А ось її сестра – Віта, після першої стрільби програвала Нойнер лише 13,5 секунди…

Хелена Йонссон, хоч і чисто відстоялася на «стійці», але ж програвала Нойнер понад 50 секунд! Хоча вже на той момент, як відомо, лідером у гонці була Хаусвальд. А на другу позицію вийшла шведка Анна Карін Олофссон-Зідек. А ось Вільхельм, фактично, йшла в один час із Йонссон. У підсумковому протоколі шведка 19-а, німкеня - 20-а.

Віта Семеренко, закривши всі 5 мішеній, пішла на останнє коло третьою! І програвала сенсаційному лідеру – молодій німкені Тіні Бахманн 19 секунд. Те, що Тіна після першого вогневого рубежа програвала Нойнер лише 3,5 секунд, мабуть, мало хто брав до уваги. Адже для Бахманн це була лише третя гонка в Кубку світу цього сезону! І ось – 23-річна біатлоністка перемогла!

На жаль, наша Віта не змогла втримати програш у 19 секунд і зачепитися за подіум. Але й п’ята сходинка у спринті – доволі успішний результат.

Біатлон. Етап Кубка світу. Спринт. Жінки.